ENGWE® Autorizovaný distributor České republiky. Engwe Obchod vás vítá. ♡
TLUKÁ PNEUMATIKA
26 x 4 inch
Pohodlnější
Deal Score+100
Deal Score+3
TENKÉ PNEUMATIKY
24 - 28 inch
Levnější cena
FAT TIRE vs. THIN TYREDvě nejprodávanější ebike!
VS
Cítí se stabilněSolidní stabilní jízda
VS
Použití do každého terénuSilnice, sníh, pláž, off-road
VS
Odolný proti nárazůmAbsorbuje extra šok
VS
ManévrovatelnostRychlejší otáčení
VS
Vynikající trakceŠirší kontakt se zemí
VS
Vysoká rychlostKompatibilní pro vysoké rychlosti
VS

Porovnání tlustých pneumatik vs. tenkých pneumatik

Porovnání specifikace a chování pneumatik

Pokud jde o pláště pro elektrokola, existují především dvě možnosti: tenké pláště a tlusté pláště. Obě pneumatiky se liší velikostí, potřebami údržby, hmotností, cenou a dokonce i tlakovými limity. V důsledku toho druh pneumatik, které si vyberete, ovlivní nejen vaši rychlost, ale také ovladatelnost motocyklu, odpružení a to, jak daleko můžete jet.

V podstatě tlusté pneumatiky nabízejí oproti tenkým pneumatikám mnoho výhod, zejména pro použití v každém terénu a také pro základní bezpečnost a stabilitu na jakékoli silnici. Díky mnohem větším duším a pneumatikám budou jakékoli otřesy z nerovností nebo děr mnohem lépe absorbovány, což jezdci nabídne pohodlnější zážitek.

Co je to elektrokolo Fat Tire?

Fat pneumatiky jsou pneumatiky pro velká kola, které jsou lepší pro jízdu v nerovném terénu a nerovných cestách s vyšší rychlostí. Tato hrana je důvodem, proč mají horská elektrokola a terénní elektrokola tlusté pláště. Řekněme, že jste jeli po silnici s sypkým pískem nebo štěrkem, bylo by vám lépe s tlustými pneumatikami na vašem elektrokole.

Zůstávají oblíbená mezi outdoorovými cyklisty a vášnivými horolezci, protože elektrokola s tlustými pneumatikami mají lepší rovnováhu a umožňují snadné ovládání v těchto prostředích. Ve skutečnosti jsou lepší volbou pro jízdu bez použití rukou.

Elektrokola s tlustými pneumatikami mají šířku cca 4 – 5 inches a poskytují vynikající trakci, díky čemuž jsou vhodné pro jakýkoli typ povrchu. Snadno se prosekají pláží, bahnem, kamenitým povrchem a dokonce i na zasněžených cestách.

Díky šířce plášťů je tlak kola výrazně snížen, což plášti propůjčuje jeho pevnou trakci. Uvnitř je tlak vzduchu mezi 10 – 30 PSI. Všechny tyto přidané trakce mají za následek lepší stabilitu a rovnováhu pro jezdce, i když je o něco těžší šlapat.

Také se obvykle není třeba obávat uklouznutí při sjíždění mokrých svahů. Nejsou však určeny jen na drsné nebo kluzké silnice. Výborně si vedou i na hladkém asfaltovém povrchu, což jim dává navrch nad tenkými pneumatikami.  

Měli byste však také vědět, že mastnota se na cestách hůře opravuje. Na rozdíl od tenkých pneumatik budete k provzdušnění potřebovat více než jednu nádrž CO2. V ideálním případě byste pro pohodlí potřebovali elektrické čerpadlo, ale jeho uvedení do provozu trvá pouze 2 minuty.

Celkově jsou tlusté pneumatiky praktické a vysoce funkční a mají v zásobě všechna outdoorová dobrodružství, která si dokážete představit.   

Nejprodávanější elektrokola s tlustými pneumatikami jsou v současnosti Engwe Elektrokolo EP-2 Pro a Engwe Engine Pro eBike.

Klady

🔻 Elektrokola s tlustými pneumatikami jsou skvělá pro horolezce a cestování v terénu

🔻 Tukové pneumatiky mohou poskytnout lepší absorpci nárazů

🔻 Mají pevnější přilnavost než elektrokola s tenkými pneumatikami, díky čemuž jsou ideální do nerovného terénu.

🔻 S elektrokoly s tlustými pneumatikami je snazší použít brzdy a manévrovat než elektrokola s tenkými pneumatikami.

🔻 S elektrokoly s tlustými pneumatikami můžete ujet větší vzdálenost kontrolovanou rychlostí.

🔻 Tlusté pneumatiky jsou obvykle estetické a mají všudypřítomný vzhled.

🔻 Elektrokola s tlustými pneumatikami jsou skvělá do každého počasí, protože jsou navržena pro flexibilitu za každého počasí.

🔻 Tukové pneumatiky jsou obecně považovány za bezpečnější ve srovnání s elektrokoly s tenkými pneumatikami.

🔻 Tlak vzduchu tukových pneumatik lze odpovídajícím způsobem upravit

Nevýhody

🔻 Nákup a údržba elektrokol s tlustými pneumatikami jsou dražší než elektrokola s tenkými pneumatikami, 

🔻 Elektrokola s tlustými pneumatikami jsou obvykle těžká a hůře se na nich šlape.

🔻 Většina tlustých pneumatik vyžaduje zvláštní údržbu, pokud nejsou delší dobu používány.

🔻 Najít náhradní díly pro tlusté pneumatiky ebikes může být velmi obtížné, protože je často těžké je sehnat.

🔻 Při stejném rozměru kola mají kola s tlustými pneumatikami větší vnější průměry, takže 26 inch ebike s tlustými pneumatikami mohou být příliš vysoké pro osoby pod 160 cm.

🔻 Je těžší je opravit na cestách.

Co je elektrokolo Thin Tire?

Tenké pneumatiky jsou úzké pneumatiky s hladkým běhounem běžně používané pro městskou a silniční cyklistiku, jako jsou závody a dojíždění. Poskytují pevný úchop, který umožňuje snadnou manipulaci, zvláště pokud jste fanouškem cyklistického závodu. Tenké pláště byly vždy k dispozici pro všechny typy kol, včetně elektrokol. Jsou známé svou rychlostí díky své hladkosti a střihu.

Tenké pneumatiky jsou obvykle mezi 1.5 až 2.5 inches na šířku. Jejich malá velikost usnadňuje jízdu, protože jsou obvykle lehké. Samotná velikost tlustých pneumatik znamená, že váží více ve srovnání s tenkými pneumatikami. Tukové pneumatiky jsou však lepší do nerovného terénu.

Jedna velká plus tenká pneumatika pro jezdce na elektrokolech je ta, že převody se nastavují docela jednoduše. Také šlapání je lépe ovladatelné, zejména při řazení.

Další výhodou oproti tlustým pneumatikám je vysoký tlak vzduchu. V reálném provozu to znamená, že tenké pneumatiky se tak snadno nepropíchnou. Většina jezdců na elektrokolech s tenkými pneumatikami si nemůže dovolit trávit čas opravou pneumatik při jejich rušném dojíždění, takže je to velké plus.

Elektrokola s tenkými pneumatikami také obvykle vydrží déle než jiné typy pneumatik pro elektrokola. Pokud potřebujete elektrokolo, které vám pomůže snadno dojíždět po městě, měli byste zvážit pořízení elektrokola s tenkými pneumatikami.

Klady

🔻 Elektrokola s tenkými pneumatikami jsou obvykle rychlejší, protože pneumatiky jsou navrženy pro rychlost.

🔻 Obvykle jsou cenově dostupné díky hromadné výrobě v důsledku jejich popularity.

🔻 Můžete se spolehnout na jeho vynikající přilnavost.

🔻 Elektrokola s tenkými pneumatikami se snáze ovládají, a proto jsou nejlepší pro nové jezdce na elektrokolech.

🔻 Jsou velmi účinné, zejména pro překonání velkých vzdáleností s minimální námahou. 

🔻 Tolerují vyšší valivý odpor než tlusté pneumatiky

🔻 Elektrokola s tenkými pneumatikami mají méně trakčních závitů, které usnadňují pohyb po hladkých površích

🔻 Nebudete muset tolik vyměňovat pneumatiky.

🔻 Elektrokola s tenkými pneumatikami jsou obvykle odolná.

Nevýhody

🔻 Tenké pneumatiky nejsou ideální na drsné, nerovné vozovky

🔻 Nejsou vhodné pro horolezectví nebo cestování v terénu

🔻 Tenké pneumatiky neumožňují přílišné škrcení, protože to může způsobit nehody na rušných silnicích.

🔻 Brzdy je třeba používat na tenké pneumatiky jemně, abyste si udrželi kontrolu.

🏆 Vítěz: FAT TIRE

Shrnutí srovnání Fat-Tire vs. Thin-Tire

Jakkoli mohou být tenké pláště v některých případech při výběru plášťů pro rychlé elektrokolo dobré, tlusté pláště jsou vysoce doporučené nebo dokonce nutné. Jakmile elektrokolo dosáhne rychlosti přes 20 km/h nebo dokonce až 45 km/h, chcete tlusté pneumatiky pro extra stabilitu a vaši osobní bezpečnost. Porovnání specifikace a chování pneumatik.

Nejnovější uživatelské recenze

Zkontrolujte, co si ostatní uživatelé myslí Engwe Elektrokola Fat-Tire

 1. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Zkontrolováno dne Února 12, 2024 by PayHelp

  Ahoj Davide,

  Vielen Dank für Ihr Zpětná vazba! Bitte wenden Sie je jedním z podpůrných týmů Podpěra, podpora@engwe. net. Das Team hilft Ihnen gerne bei der Geschwindigkeitsbegrenzung.

  S pozdravem,
  Engwe-Tým

 2. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Zkontrolováno dne Února 11, 2024 by David

  Ahoj, frage ho una engwe ep-2 pro Ich habe etwas auf dem Display berührt und leider fährt das Fahrrad jetzt nur noch 7 km/h und läuft nicht mehr. Kann mir jemand sagen, wie ich es auf die normale Anzeige zurücksetzen kann? Danke

  + PROS: 4
  - NEVÝHODY: 5
 3. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Zkontrolováno dne Února 3, 2024 by PayHelp

  Ahoj manueli,

  Napište nám na adresu Podpěra, podpora@engwe. net y nuestro equipo de soporte estará encantado de proporcionarle el certificado de conformidad.

  Děkuji!
  Equipo inglés

 4. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Zkontrolováno dne Února 3, 2024 by PayHelp

  Hola Pablo,

  Ano, ofrecemos financiación con Klarna. ¡No dude en visitar noestro site web y enviarnos un correo electronic a Podpěra, podpora@engwe. net si tiene alguna pregunta!

  S pozdravem,
  Equipo inglés

 5. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Zkontrolováno dne Února 3, 2024 by PayHelp

  Dobrý den Dušane,

  Nous vous remercions d'avoir pris le temps de partager vos commentaires détaillés avec nous. Nous apprécions sincèrement vos idées et postřehy relevantní votre expérience avec notre vélo. Nous sommes heureux d'apprendre que, dans l'ensemble, vous trouvez que le vélo est de bonne qualité et que vous êtes satisfait de ses performances. Komentáře k násypu, le processus d'assemblage et les conseils d'utilisation sont précieux pour nous, et nous les prendrons sureement en compte pour de futures améliorations. Pokud se ptáte na otázky nebo obavy, nenechte se unést kontaktem. Nous sommes là pour vous aider. Merci encore d'avoir choisi notre vélo.

  S pozdravem,
  tým Engwe

 1. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Zkontrolováno dne Února 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Huteau,

  Voici une video montrant komentář důchodce le pédalier et le capteur d'un Engine PRO : https://www.youtube.com/watch?v=XhPhdBVuebw

  J'espère que cela vous aidera et n'hésitez pas à nous écrire à Podpěra, podpora@engwe. net si vous avez besoin d'aide supplémentaire!

  pozdravy,
  Équipe d'assistance Engwe

 2. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Zkontrolováno dne Února 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Pietro,

  Merci d'avoir partagé vos commentaires et de nous avoir informés que vous avez bien reçu votre vélo et que vous l'avez adoré. Nous heureux de navrhovatel à žádné klienty pro kvalitní produkty.

  S pozdravem,
  Podpora Engwe

 3. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Zkontrolováno dne Února 3, 2024 by PayHelp

  Witaj Jacenty,

  Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją opinią z nami i naprawdę doceniamy Twoje zainteresowanie. Chcielibyśmy zapewnić Cię, że wszystkie niezbędne części są dostępne. Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila na Podpěra, podpora@engwe. net, az przyjemnością pomożemy Ci w zorganizowaniu potrzebnej części zamiennych do Twojego roweru. Warto zauważyć, że chociaż nie sprzedajemy części zamiennych bezpośrednio na naszej stronie internetowej, to z pewnością możemy zorganizować ich dostawę dla Ciebie.

  pozdrowienia,
  mikrofon

 4. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  3
  Zkontrolováno dne 18. prosince 2023 by jacenty

  Rowerek fajny wygodny ale nie do dźwigania na piętra. Chcącym dokonać zakupu radzę pierw zorientować się że zakupienie przekładni która jednak się zużywa to wielki problem jeśli w ogóle coś takiego jest dostępne gdziekolwiek, informacji o modelu takowej części ni gnajddzies…

  + PROS: Pohodlné
  - NEVÝHODY: Wady konstrukcyjne, łańcuch trze o oponę PODPORA, TO DNO.
 5. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  4
  Zkontrolováno dne Listopadu 16, 2023 by Petr

  Je viens de recevoir mon Engine pro 750 „amelioré“. Livré za 8 hodin. Emballage très complet , chaque pièce est protégée. Pas de obtížné majeures à le monter bien que le mode d'emploi soit inexistant (seul mauvais point). J ai un peu galéré avec le guidon mais ça marche. Le vélo est effectment lourd mais très maniable et très beau . Prodám super pohodlné, odpružení AV/AR au top avec un confort de conduite incroyable. Les freins hydrauliques avant et arrière sont un vrai plus. L éclairage est aussi très bon et les information sur sélecteur très intuitivs et complètes. Reste à valider l' autonomie en tout électrique. En un mot J adore ce vélo

  + PROS: Monté à 70 %. Koncepce très robuste et esthétique. Puissance et confort au top s vynikajícím vztahem kvality prix
  - NEVÝHODY: Žádná uživatelská příručka

Kupte si ho ještě dnes a získejte zvýhodněnou cenu

Nákup přímo z našeho webu zaručuje nejnovější verzi se všemi upgrady!

999 Přidat do košíku

1.479 Přidat do košíku

chyba: Jejda! Žádné krádeže. Kontaktujte nás pro povolení.
ENGWE Internetový obchod | Kupte si EP2 Pro & 750W Engine Pro
logo
Srovnejte položky
 • Celkem (0)
POROVNEJTE
0
Nákupní košík