ENGWE® Autorizovaný distributor České republiky. Engwe Obchod vás vítá. ♡
ENGWE
EP-2 PRO
Super cenově dostupné
Deal Score+65
Deal Score+56
ENGWE
ENGINE PRO
Pokročilé upgrady
EP-2 PRO vs ENGINE PRODvě nejprodávanější ebike!
VS
Tlusté pneumatikyPneumatika 4” x 20 tuků
VS
Inteligentní LCD displejSe základním nastavením
VS
Barevný LCD displejS pokročilým nastavením
VS
Zadní tlumičHydraulické tlumení nárazů
VS
Hydraulické kotoučové brzděníBrzdový systém
VS
Nabíjecí port USBNabijte svůj smartphone
VS
Baterie Znovu nabijteNabíjení baterie za jízdy
VS
MotorŠpičkový výkon ve wattech
750
VS
1000 (vrchol)
Kapacita baterieV ampérhodinách
13
VS
16
Řazení Shimano®Počet rychlostních stupňů
7
VS
8
Rozsah elektrického režimuOdhadem v kilometrech
50 - 60
VS
60 - 70
Zadní nosičNosnost v kilogramech
50
VS
110
Až do rychlostiRychlost v km/h ve sportovním režimu
40
VS
45

POROVNEJTE Engwe EP-2 PRO s Engwe ENGINE PRO

Porovnání specifikací a recenze

Jako slavná značka pro výrobu kvalitních a cenově výhodných elektrických kol, Engwe je oblíbený mezi cyklisty a outdoorovými nadšenci. V roce 2022 Engwe EP-2 pro a Engwe Engine Pro se dostal do top 10 nejprodávanějších elektrokol v Evropské unii. Ačkoli jsou to oba docela fascinující elektrická kola s vynikající cenou, existují mezi nimi rozdíly. Zde je článek, který mezi nimi porovnává.

 

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Fat Tire Elektrokola

Obě jsou oblíbená elektrokola fat-fire.

 

Velikost pneumatiky Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro oba jsou 20x4 inches, proto jsou vhodné pro jakýkoli druh povrchu. S elektrickým motorem na fatbiku se ohromně zvyšuje faktor zábavy – můžete skutečně prozkoumat místa, která byste v minulosti neměli, as přidaným posílením motoru se už nemusíte bát prudkých kopců. Se 750W výkonným bezkomutátorovým motorem, obojí Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro může vylézt max. sklon 30 stupňů. Vezměte prosím na vědomí, že schopnost stoupání elektrického kola souvisí s hmotností jezdce a výkonem baterie, takže skutečný maximální úhel stoupání se může lišit.

Engwe Engine Pro je o něco rychlejší než EP-2 Pro s delším maximálním dosahem

Vyšší maximální rychlost, delší dojezd a rychlejší zrychlení.

 

Trochu vyšší kapacita baterie Engwe Engine Pro spolu se silnějším motorem se špičkovým výkonem 1000 W má za následek vyšší maximální rychlost 5 km/h, delší maximální dojezd 10 km a o něco rychlejší zrychlení. Rozdíly nejsou velké, a tak slavný EP-2 Pro za svým velkým bratrem jen mírně zaostává Engine Pro.

Maximální dosah pedálového asistenta (KM)

🏆 Vítěz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdíly v Brzdový systém

Hydraulické kotoučové brzdění vs. mechanické kotoučové brzdění

Engwe EP-2 Pro využívá systém mechanického kotoučového brzdění a Engwe Engine Pro používá hydraulický disbrzdový systém. Oba systémy mají stejné základní části, ale liší se technologií použitou k jejich fungování.

U mechanické brzdy je síla působící na páku přenášena na jednu z destiček (ne na obě) prostřednictvím napnutého brzdového lanka. U hydraulické brzdy se síla působící na páku přenáší na písty ve třmenu – a odtud na dvě brzdové destičky – prostřednictvím kapaliny (minerální nebo syntetický olej, v závislosti na značce brzdy). V důsledku tlaku vyvíjeného touto kapalinou se brzdové destičky nakonec pohybují, aby stlačily kotouč a tím zpomalily pohyb kola.

 

Na mokrém nebo kluzkém terénu je lepší hydraulický kotoučový brzdový systém.

 

Důvody jsou:

 1. Hydraulická kotoučová brzda nabízí lineárnější a progresivnější brzdění (alespoň většině). Kola se náhle nezablokují, což snižuje riziko pádu a podporuje lepší kontrolu a manipulaci s kolem.
 2. Okruh hydraulické kotoučové brzdy je zcela uzavřený a více utěsněný. U mechanických kotoučových brzd je lanko v místě připojení ke třmenu odkryté. Je tedy pravděpodobnější, že se s ním voda dostane do kontaktu, dostane se do okruhu a změní jeho činnost, čímž se sníží brzdný výkon.
 

Hydraulický kotoučový brzdový systém je odolnější a snadněji se udržuje.

Pokud má vaše elektrokolo hydraulický kotoučový brzdový systém, stačí systém jednou ročně zkontrolovat a udržovat. A mechanická kotoučová brzda vyžaduje pravidelné seřízení pro kalibraci jejího výkonu a modulace utahováním nebo povolováním kabelu. Protože destičky mají tendenci se rychleji opotřebovávat, jejich životnost je omezenější než u hydraulických brzd.

 

Mechanické kotoučové brzdění je cenově dostupnější

Mechanický kotoučový brzdový systém je téměř poloviční oproti hydraulickému kotoučovému brzdovému systému. To je jeden z důvodů Engwe Ep-2 Pro je cenově dostupnější než Engwe Engine Pro.

 

🏆 Vítěz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdíly v Systém tlumení nárazů

Hydraulické tlumení rázů vs. mechanické tlumení rázů

Systém tlumení nárazů je nezbytnou součástí horských elektrokol, pohlcuje a tlumí nárazové impulsy pro zajištění pohodlné jízdy. Rozdíl je v mechanickém nebo hydraulickém zařízení.

Jak již název napovídá, hydraulický tlumič pracuje s hydraulikou: kapalina v tlumiči je nucena proudit omezenými vývody a ventilovými systémy, generuje hydraulický odpor a absorbuje kinetickou energii. Jedná se o systém odpružení běžně používaný v autech, protože dokáže zajistit hladší tlumení nárazů a zlepšit pohodlí.

Hard Tail vs. Full Suspension

Engwe Engine Pro má uzamykatelné odpružení přední vidlice as Engwe EP-2 Pro, rozdíl je, Engwe EP-2 Pro je elektrické kolo s pevným ocasem a Engwe Engine Pro má zadní odpružení.

Hard-tail elektrokolo je efektivnější při šlapání, takže bude rychlejší v kopcích a hladkých stezkách. Bez dalšího systému odpružení bude hmotnost nižší. Proto Engwe EP-2 Pro je ideální elektrokolo pro dojíždění a jízdu v terénu.

Celoodpružené elektrokolo dokáže lépe pohlcovat vibrace a jeho ovládání je pohodlnější než horské kolo s hardtailem. Pokud chcete kolo často používat na nerovném a nerovném terénu, nebo jste zkušený cyklista na horském kole, je lepší zvolit Engwe Engine Pro pro zajištění pohodlí, maximální přilnavosti a snížení únavy na silnicích.

🏆 Vítěz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdíly v Převody a variabilní rychlost

7 rychlostních stupňů vs 8 rychlostních stupňů

Oba Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro používejte vysoce kvalitní proměnné rychlosti Shimano® a Engwe Engine Pro má 1 rychlostní stupeň navíc. Více převodových stupňů umožňuje jezdcům mít jemnější zážitek z řazení rychlosti a přizpůsobit se stoupání, kluzké zemi a různému terénu.

Upgradovaný motor

Engwe Engine Pro používá vylepšený motor, proto když oba mají motory o výkonu 750 W, Engwe Engine Pro může dosáhnout vyšší maximální rychlosti se špičkovým výkonem přesahujícím 1000 W. Zde je třeba poznamenat, že maximální rychlost elektrokola souvisí s hmotností jezdce, výkonem baterie a terénem, ​​takže maximální rychlost, kterou může dosáhnout, se za různých okolností liší.

Převody Shimano

🏆 Vítěz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdíly v LCD displej

Porovnat s Engwe EP-2 Pro, Engwe Engine Pro má pokročilejší LCD obrazovku, je to vícebarevná obrazovka a velikost je větší. Je podrobnější v zobrazení rychlosti, zobrazuje rychlost v reálném čase, maximální rychlost a průměrnou rychlost. Podporuje také nastavení různých parametrů, jako je průměr kola, rychlostní limit, nastavení výkonu baterie, nastavení parametrů PAS atd.


🏆 Vítěz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdíly v Zadní sedadlo

Engwe Engine Pro má silnější zadní sedadlo, pokud s elektrokolem často převážíte věci, Engwe Engine Pro je pro vás lepší volbou.

Maximální zatížení zadního nosiče (KG)

🏆 Vítěz: ENGINE PRO

Shrnutí srovnání

Engwe EP-2 Pro je cenově výhodnější volba, pokud s ním jezdíte na dojíždění a nepříliš intenzivní jízdu v terénu. Engwe Engine Pro je navržen tak, aby se přizpůsobil složitějším a rozmanitějším vozovkám a terénům, jeho hydraulický brzdový systém a plné odpružení zajistí hladší a pohodlnější jízdu na kole. Důležitým faktorem je také rozpočet. Engwe EP-2 PRO uspokojí většinu uživatelů, ale bez omezení rozpočtu ENGWE ENGINE PRO udělá všechno jen u trochu lépe, a proto je doporučovanější variantou.

Nejnovější uživatelské recenze

Zkontrolujte, co si ostatní uživatelé myslí

 1. ENGWE EP-2 PRO - 1.049

  5
  Zkontrolováno dne Listopadu 14, 2022 by David

  Kromě hydraulických brzd by to nemohlo být lepší. Říkám, že je to 5hvězdičkový stroj

 2. ENGWE EP-2 PRO - 1.049

  5
  Zkontrolováno dne Října 27, 2022 by Johan
  Koupil jsem tam 2 kola 500w 48v. Pro mou ženu a pro mě. Dobrý obchod
 3. ENGWE EP-2 PRO - 1.049

  5
  Zkontrolováno dne Října 17, 2022 by Jillian tropea
  Kolo

  Pěkný výrobek, trochu těžký… baterie se zdá být velmi rychle zahřátá 

 4. ENGWE EP-2 PRO - 1.049

  5
  Zkontrolováno dne Září 27, 2022 by devon

  Jsem s tím velmi spokojený, ještě mám jeden objednaný, takže teď můžeme jezdit společně. Kolo bylo doručeno za pouhé 4 dny od objednání. Bravooo.

 5. ENGWE EP-2 PRO - 1.049

  5
  Zkontrolováno dne Září 23, 2022 by Paul Monetti
  Zdá se, že elektrokolo je dražší, ale toto je skvělé a také ušetří peníze!

  Za pár dní a jezdil jsem na něm každou noc. Zatím se mi to líbí! Snadné nastavení. Jen velmi malá stížnost, musel jsem sám přijít na to, jak zapnout světla. Stiskněte a podržte šipku nahoru. 

 1. ENGWE ENGINE PRO - 1.499

  5
  Zkontrolováno dne Září 20, 2022 by Javier Molinoqe

  Obchodník upřímná a profesionální odpověď do 24 hodin, fantastické zprávy, silné objetí a děkuji všem

 2. ENGWE ENGINE PRO - 1.499

  5
  Zkontrolováno dne Září 18, 2022 by STEVEN RUTKOWSKI
  POSTAVEN JAKO TANK

  SKVĚLÝ EBIKE. VELMI TĚŽKÉ. POKYNY BEZHODNOTNÉ. OVLÁDÁNÍ KOLA A FUNKCE, PŘESVĚDČTE SE SAMI. MUSÍTE ROZHODNOUT, KAM KLÍČE JDOU A K ČEMU JSOU. ZOBRAZOVACÍ PANEL JE BEZ NÁVODU. VŠECHNY FUNKCE ZOBRAZÍTE NA YOUTUBE. SKVĚLÝ PRODEJCE A DOSTANOU ZPĚT E-MAILEM TEN TEN DEN. 

 3. ENGWE ENGINE PRO - 1.499

  5
  Zkontrolováno dne Září 16, 2022 by Andrew
  Tempomat je velmi dobrý

  Silné tělo a rám

 4. ENGWE ENGINE PRO - 1.499

  5
  Zkontrolováno dne Září 6, 2022 by Steven
  Pěkná jízda

  Běží hladce a je to skvělý pocit, točí hlavy. 

 5. ENGWE ENGINE PRO - 1.499

  4
  Zkontrolováno dne Srpna 19, 2022 by Engwejá kupuji
  Před nákupem si přečtěte recenze

  Zdá se, že kvalita sestavení je na místě. Celkový vzhled je docela cool, stejně jako matná černá barva. Také, jako kola, mag kola. Určitě jako hydraulické brzdy a dvojité odpružení. Pár věcí, které se mi nelíbí, jedna je sedadlo. Řídítka jsou ve srovnání s mým druhým E-bikem docela úzká. Chrastění blatníků způsobí, že jízda na kole je trochu hlučná. Nejvíc mi vadí, že výkon není úplně takový, jaký by měl být u 750 W E-biku. Maximální rychlost je pouze 35 kilometrů za hodinu a 45, pokud ji odemknete. Nezdá se, že by byl silnější nebo rychlejší než moje 500W elektrokolo. Také manuál byl podprůměrný, když jsem se snažil zjistit, jaké parametry jsou na modulu displeje. Zákaznický servis pro toto konkrétní kolo byl v pořádku. 

Kupte si ho ještě dnes a získejte zvýhodněnou cenu

Nákup přímo z našeho webu zaručuje nejnovější verzi se všemi upgrady!

chyba: Jejda! Žádné krádeže. Kontaktujte nás pro povolení.
ENGWE Internetový obchod | Kupte si EP2 Pro & 750W Engine Pro
logo
Srovnejte položky
 • Celkem (0)
POROVNEJTE
0
Nákupní košík